moje miasto Wieliczka

Moje miasto… i moje miejsce

By 28 września 2018 No Comments

Mieszkam i pracuję w  starej 120letniej kamienicy na Rynku Górnym, w samym sercu Wieliczki. To dla mnie zaszczyt mieszkać tutaj, ale zarazem wynikający z tego obowiązek poznania bogatej historii Wieliczki.

Moja główna działalność zawodowa w Wieliczce związana z tworzeniem mebli i dekoracji ze starego drewna i stali, bardzo często w połączeniu ze szkłem witrażowym.

Moim ulubionym materiałem jest stare drewno, są to nie tylko deski, legary ale również drzwi, meble czy nawet ramy okienne. Z przyjemnością daję im drugie życie niekiedy w nowej nowoczesnej formie. Dzięki mojej pasji do tworzenia rzeczy pięknych i unikatowych powstała Wielicka Manufaktura. Materiały bardzo często  pozyskuję są ze starych wielickich domów i kamienic.  To spowodowało w głównej mierze zainteresowaniem się historią tych miejsc i ludzi tu mieszkających.

Wiadomości, które zdobyłam  nie pochodzą tylko z książek ale od ludzi którzy tu mieszkają i  pasjonują się historią miasta i jego mieszkańców. Postanowiłam podzielić się zdobytą wiedzą i w ten sposób zrodził się pomysł na oprowadzanie po Wieliczce.

Tak zaczęła się moja historia z byciem przewodnikiem w Wieliczce. To jednak dopiero początek, chcę zebrać tutaj nie tylko istotne informacje o naszym mieście, chcę także połączyć siły z innymi lokalnymi twórcami i rzemieślnikami – chcę, żeby Wieliczka była postrzegana także przez produkty lokalne. Ta strona to też miejsce, w którym chcę pisać więcej o aktualnych wydarzeniach zarówno istotnych z punktu widzenia kulturalnego jak i historycznego.

Rozgośćcie się więc i zostańcie na dłużej…